Arama Yap

Tyt ve Ayt’ye son bir ay kala neler yapılmalı?

Tyt ve Ayt’ye son bir ay kala neler yapılmalı?

Tyt ve Ayt’ye son bir ay kala neler yapılmalı?

Merhaba arkadaşlar.

Öncelikli olarak size bu yazımızda sınava kalan son bir aylık süreci nasıl verimli geçirebileceğinizden bahsedeceğiz. Hiç şüphesiz ki sınava bir ay kala yapılması gereken en güzel şey nokta atışı yapmaktır. 2018-2019 yılının sınav sorularına baktığımızda;

Tyt matematik için;

Geçen seneyle birlikte değişen sınav sistemi nedeniyle hemen hemen her soru sözelleşmiş olup anlamaya ve yorumlamaya dayalı soru türleri haline gelmiştir. Bu nedenle güncel ve özgün soruların bulunduğu branş denemeleri bitirmeniz en doğrusu olacaktır. Soruların sözelleştirilmiş olması ve görsel içerikli sorulara ağırlık verilmiş olması gözünüzü korkutmamalı. Unutmamak gerekir ki size ne öğretilmesi istendi ise onlardan sorular hazırlanmıştır. Burada yapabileceğiniz en mantıklı davranış sözel soruları adım adım çizime dökmeniz, görsel soruları da Ağaç mı çizilmiş aşağıya doğru olarak çizmeniz, ev mi çizilmiş kare dikdörtgen üçgen hangi geometrik cisme benziyorsa onu çizime dökerek aşağı çizmeniz… gibi çözümler yapmaya çalışmanız aslında bildiğinizin dışında şeyler sorulmadığını göz önüne koyacaktır. Bu da işinizi kolaylaştıracaktır. (Deneme için kaynak ismi veremiyoruz ama bizimle iletişime geçtiğiniz taktirde size yardımcı olabiliriz.).

Ayt matematiği için;

limit, türev ve integralden 2018 -2019 ayt sınavında 10 soru geldiğini düşündüğümüzde bu 3 konu sınavın %25’idir. Çabuk ve kolayca öğrenebileceğiniz bu konuları ağırlık vermeniz sınavda size en az 7-8 net garanti getirisi olacaktır.

Tyt-Ayt geometri için;

üçgende açı, üçgende benzerlik ve özel üçgenlerle birlikte analitiği halletmeniz şu aşamada sizlere ciddi artı sağlayacaktır.

Tyt Türkçe için;

Hiçbir yerde bulamayacağınız hatta şu ana kadar belki de sayılı ağızlardan duyduğunuz bir yöntemle karşınızdayız. Türkçede gelen paragraf sorularının ağırlığı sanat, tarih, felsefe ve bilimsel metinlerden derlenip oluşturulmaktadır. Doktor doçent profesör gibi ünvanlara sahip olan yazarların makale, deneme gibi fikir yazılarını okumanız sizlere son bir ayda en az 10 net fark ettirecektir.

Yorum Yok

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.