Arama Yap

ÖĞRENCİLERİN SIK YAPTIĞI HATALAR VE ALDIĞIMIZ ÖNLEMLER

 • Telefon ve sosyal medya, sınava hazırlanan öğrenciyi olumsuz etkilemektedir. Ankara Matematik Kulübü olarak ders başlamadan öğrencilerimizin telefonlarını toplayıp ders bitimine kadar idaremizde tutmaktayız.
 • Öğrencilerimize ulaşmak isteyen velilerimizin, öğretmenleri veya Ankara Matematik Kulübü’nü aramaları yeterlidir.
 • Öğrenciler zaman zaman doğru yöntem analiz yapamayıp yanlış çalışma metotları geliştirebilmektedir. Bunu önlemek adına tüm deneme ve sınav sonuçlarını arşivleyip uzman öğretmen kadromuzla gerekli analizleri yaparak doğru metodu uygulamak için caba göstermekteyiz.
 • TYT-AYT’nin herhangi bir branşından “Ben bu konuyu biliyorum.” diyerek derse girmeme, o ders ile ilgili diğer konular arasındaki bağlantıyı koparabilmektedir. Bunu önlemek adına Ankara Matematik Kulübü olarak sıkı bir yoklama takibimiz ve veli bilgilendirme sistemimiz mevcuttur. Öğrenciler derse girmedikleri zaman soru ve konu kaçırdıkları için özel ders alarak ailelerine de ekstra bir külfet oluşturabilmektedirler. Sizlerle olan iletişimin canlı tutulmasıyla bu durumun önüne geçilmektedir.
 • Öğrenciler, ilk dersin 10-15 dakikasına geç kaldıklarında dersin konu anlatım kısmını kaçırırlar. Bireysel çalışmalarında bu eksikliği telafi etmeleri onlar için ciddi zaman kaybı oluşturmakta ve sınıfta çözülen örnekleri de tam anlamıyla kavrayamamaktadırlar.
 • Derste konuyla ilgili not tutmanın öğrenme sürecindeki etkisi yadsınamaz bir gerçektir. Ama bazen öğrencilerimiz bu durumun farkında olamayabiliyor. Ankara Matematik Kulübü olarak derste not tutmanın önemini sık sık hatırlatmakta ve not tutmaları konusunda hassas davranmaktayız.
 • Yanlış kaynak seçimi öğrenciyi ciddi manada oyalamakta olup öğretmenlerimiz branşları ile ilgili yayın önerisinde bulunup öğrencinin seviyesine göre adım adım ilerleyebileceği yayınları kullandırtmaktadır.
 • Öğrencilerde çalışacağı konuyu sürekli erteleme gibi davranışlar söz konusu olduğundan, bir süre sonra ciddi konu birikimi olmaktadır. Ancak Ankara Matematik Kulübü olarak haftalık düzenli ödev takibi yapılıyor olması bu durumun önüne geçmektedir.
 • Sevmediği derse çalışmamak sık yapılan hatalardandır. Bu da öğrencinin o dersle alakalı eksiğinin fazla olmasından kaynaklı olup eksiklerinin bir süre sonra üzerinde durularak kapatılması ile çözülmektedir.
 • Öğrenci konuyu yüzeysel çalışıp yeterli kaynak taramadan geçmektedir. Bu durum, öğrencimize belirlenen kaynak kitaplardan yeterli sayıda soru çözdürülerek ve çözemediği sorular üzerinde yoğunlaşılarak halledilmektedir.
 • Ailelerin, çocukları hiçbir şeyin farkında değilmiş gibi sürekli yönlendirmede bulunmaları, bir süre sonra öğrencide ders çalışmaya karşı isteksizlik uyandırmaktadır. Ankara Matematik Kulübü bu durumu öğrenci – veli arasındaki iletişim yerine veli-idare arası diyalog olacak şekilde yoğunlaştırmakta öğrenci-veli ve idare arası iletişim haline dönüştürmektedir. Bu da sınav süresince öğrenciye iki yönlü psikolojik destek sağlamaktadır.
 • Yukarıda bahsedilen bütün durumlarda siz velilerimize de büyük sorumluluk düşmektedir. Ortaya çıkabilecek olası olumsuz durumlarda bizimle irtibat hâlinde olmanız, bizim de daha doğru adımlar atmamıza yardımcı olacaktır. Aradaki iletişimin sağlam olması hem sizler hem bizler hem de öğrencilerimiz adına yapılabilecek en doğru ve gerekli davranışlardır.
BİZ KİMİZ

Kendini branşında başarılarını ispatlamış, uzman kadromuzla aralıksız en iyi hizmetleri vermekteyiz.

KURSLARIMIZ

TYT-AYT (12. SINIF/MEZUN) -LGS - ARA SINIF (7-8-9-10-11. SINIFLAR) okula takviye ve destek kursları

ÖZEL DERSLERİMİZ

Öğrencimizin talebine göre bire bir veya 2-3 kişilik gruplar halinde özel dersler verilmektedir.

EĞİTİM KOÇLUĞU

Ankara Matematik Kulübü bu konuda uzman kadrosu ile sizlere yardımcı olmayı amaçlamaktadır.

KARİYER PLANLAMA

Öğrencinin hangi alanda başarılı olabileceğinin farkındalığını sağlayarak öğrenmeyi öğretmek adına sistemli destek sağlamaktadır.

KARİYER PLANLAMA